Aktualności
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę

INFORMACJE DOTYCZĄCE GRUPY SREBRNEJ  TEGOROCZNEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ:

6 sierpnia wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Bardzo proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi grupy srebrnej obejmującej dekanaty pułtuski i serocki:

1. Zapraszam wszystkich pragnących w tym roku wędrować na Jasną Górę na spotkanie będące zawiązaniem wspólnoty naszej grupy. Odbędzie się ono w poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 18:30 w kościele św. Józefa w Pułtusku. Chciałbym, żebyśmy spotkali się jak najliczniej po to, żeby wspólnie się pomodlić, ale też podzielić posługi. Proszę zatem o obecność.

2. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w każdej parafii. Do zapisu służy formularz, który jest dostępny w każdej parafii, jak również jest do pobrania ze strony internetowej pielgrzymki. Proszę, aby każdy wypełnił go szczegółowo. Pamiętajcie też, aby na kartach wpisać rozmiar koszulki pielgrzymkowej. Na pielgrzymkę można się również zapisać na spotkaniu 1 sierpnia.

3. Organizowany jest autokar, który dowiezie nas do Płocka 6 sierpnia i przywiezie nas z powrotem do Pułtuska 14 sierpnia. Zapisy na ten autokar będą miały miejsce na spotkaniu pielgrzymkowym 1 sierpnia, w wyjątkowych tylko sytuacjach telefonicznie u przewodnika, ale dopiero po 25 lipca. Bardzo proszę, aby zapisy telefoniczne stanowiły jednak wyjątek. Nie zapisujemy się na autokar w parafiach zamieszkania. Temu służy też spotkanie, aby ogarnąć i zamknąć wtedy sprawę autokaru.

4. Wiem też, że w poprzednich latach niektóre parafie organizowały autokary dla swoich pielgrzymów. Jeśli i w tym roku takie autobusy są organizowane proszę dać mi znać. Autokar, który organizuje przewodnik zatrzyma się w Pułtusku, Serocku i w Woli Kiełpińskiej.

5. Godziny i czas oddania bagażu podam na spotkaniu 1 sierpnia. W tym roku mamy wspólny samochód bagażowy z inną grupą, więc musimy tutaj być elastyczni. Przy zdaniu bagażu nastąpi też rozdanie książeczek i gadżetów pielgrzyma, stąd obecność obowiązkowa.

6. Na chwilę obecną nie mamy osób posługujących muzycznie (gitara, śpiew…) co stanowi moją największą bolączkę. Proszę was serdecznie o otwartość i zgłoszenia, ewentualne sugestie i podpowiedzi, do kogo się zwrócić.

7. Cały czas przyjmujemy zgłoszenia do służby porządkowej. Proszę tutaj o kontakt do 15 lipca (konieczność przejścia kursu, który jest 18 lipca w Ciechanowie).

8. Bardzo proszę o modlitwę za naszą grupę. Proponuję codzienny dziesiątek różańca w tej intencji.

9. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny 693 386 352.

ks. Krzysztof Stawicki, przewodnik grupy srebrnej.