Aktualności
Nabożeństwa majowe

➡️ Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej.
➡️ Zapraszamy do naszego kościoła codziennie na nabożeństwa majowe, które będziemy sprawowali wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18:00 /z wyjątkiem czwartku, wtedy nabożeństwo na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17:45/.
➡️ Ojciec Święty Franciszek zachęca rodziny, aby w maju 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa, odmawiać codziennie w domu różaniec w gronie rodziny. Tekst listu Ojca Świętego znajduje się tutaj
➡️ Nabożeństwa te w swej zasadniczej części, czyli Litanii Loretańskiej, są oddaniem czci Maryi i wysławianiem jej wielkich cnót i przywilejów, którymi obdarzył ją Bóg. Litanię można by nazwać zbiorem komplementów, który był tak mocno propagowany w Loretto, że to właśnie od tego włoskiego miasta pochodzi nazwa całej litanii zatwierdzonej do publicznego odprawiania przez papieża Sykstusa V w 1578 r. Oczywiście poszczególne tytuły były używane do modlitwy i mówienia o NMP już od pierwszych wieków chrześcijaństwa, co potwierdzałoby, że część z nich pochodzi z Domku Loretańskiego, czyli tego w którym miała mieszkać Maryja po Wniebowstąpieniu Jezusa. Litania cały czas rozwijała się, bo chrześcijanie kolejnych wieków nie ustawali w komplementowaniu Maryi, przez wstawiennictwo której zyskiwali niezliczone łaski. Ostatni dodany tytuł to Matko Miłosierdzia. Został on zatwierdzony przez papieża Franciszka w 2014 roku.