Aktualności
"W 2021 roku modlę się o powołania"

➡️  Liczba kandydatów do kapłaństwa drastycznie maleje. W 2007 roku w Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku było 94 kleryków. Dziś jest ich zaledwie 19.

➡️  Inicjatywa "W 2021 roku modlę się o powołania" jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa. Płoccy seminarzyści zapraszają nas wszystkich do podjęcia modlitwy w intencji nowych powołań.

➡️  Każda osoba, która chce wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do odmówienia modlitwy za wstawiennictwem bł. Płockich Biskupów Męczenników, a także do wybranej przez siebie formy modlitewnej np. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dowolna tajemnica różańca świętego, ofiarowanie cierpienia, post, adoracja Najświętszego Sakramentu.

➡️  Uczestnik akcji sam wybiera dzień lub okres, w którym będzie wspierał swoją modlitwą powołania.

➡️  Do akcji można przystąpić jednorazowo bądź cyklicznie poprzez wypełnienie:
a. formularza internetowego znajdującego się na stronie www.wsdplock.pl/modlitwa,
lub
b. formularza papierowego dostępnego w naszej parafii lub do pobrania ze strony http://wsdplock.pl/do-pobrania/

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ:

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej.

Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.

Płock, dnia 20 grudnia 2020 r.
IV Niedziela Adwentu

Wasz Biskup Piotr