Aktualności
Informacje przed Pierwszą Komunią Świętą, Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowaniem

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA:

- Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 9:30. Dzieci będą otrzymywały pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

- Spotkania formacyjne przed uroczystością komunijną są planowane zasadniczo w drugie niedziele każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 9:30. Zawsze będą zapowiedziane tydzień wcześniej w ogłoszeniach parafialnych, jak również na Facebooku i stronie internetowej Parafii. 

- Inne formy przygotowania będą zapowiadane na spotkaniach formacyjnych, oraz przekazywane w ogłoszeniach parafialnych, jak również na Facebooku i stronie internetowej Parafii.

- Formularz zgłoszeniowy do Pierwszej Komunii Świętej należy dostarczyć do kancelarii parafialnej do 30 września br. Kancelaria jest czynna we wtorki i w czwartki w godz. 16:00-17:00 i w soboty w godz. 8:00-9:00. Gdyby ktoś nie miał jeszcze formularza to można o niego poprosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania.

- Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej planowana jest na niedzielę, 15 maja 2022 roku.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH: 

- Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze św. w każdą niedzielę o godz. 9:30.

- Spotkania formacyjne przed uroczystością komunijną są planowane zasadniczo w trzecie niedziele każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 9:30. Zawsze będą zapowiedziane tydzień wcześniej w ogłoszeniach parafialnych, jak również na Facebooku i stronie internetowej Parafii. 

- Dzieci praktykują nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca. Zapraszamy w pierwszy piątek miesiąca do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, jak również Komunii świętej.

- Inne formy przygotowania będą zapowiadane na spotkaniach formacyjnych, oraz przekazywane w ogłoszeniach parafialnych, jak również na Facebooku i stronie internetowej Parafii.

- Formularz zgłoszeniowy do Pierwszej Komunii Świętej należy dostarczyć do kancelarii parafialnej do 15 października br. Kancelaria jest czynna we wtorki i w czwartki w godz. 16:00-17:00 i w soboty w godz. 8:00-9:00. Gdyby ktoś nie miał jeszcze formularza to można o niego poprosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania.

- Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego planowana jest na sobotę, 14 maja 2022 roku.

BIERZMOWANIE:

- Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania są przeznaczone dla uczniów klas ósmych szkół średnich, pierwszych szkół średnich, oraz starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu.

- Spotkania formacyjne odbywają się zasadniczo w IV niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 9:30. Mają one charakter obowiązkowy, zawsze będą zapowiedziane w niedzielę poprzedzającą w ogłoszeniach parafialnych, jak również na Facebooku i stronie internetowej parafii. Najbliższe spotkanie w niedzielę, 24 października po Mszy św. o godz. 9:30.

- Na pierwszym spotkaniu kandydaci otrzymali "Przewodnik kandydata do bierzmowania" (indeks) oraz deklarację. Zgłoszenia w pełni uzupełnione i podpisane zarówno przez rodziców jak też przez kandydata, dostarczamy do kancelarii parafialnej (wtorki i czwartki godz. 16:00-17:00, soboty godz. 8:00-9:00). Kandydaci ochrzczeni poza Parafią pw. św. Józefa w Pułtusku i którzy w naszej Parafii nie mieli Pierwszej Komunii Świętej, dostarczają również świadectwo chrztu świętego. Gdyby ktoś nie miał jeszcze formularza to można o niego poprosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przypominamy, że miejscem przyjmowania sakramentów jest parafia zamieszkania.

- Po każdej Mszy świętej kandydaci zgłaszają się do pierwszej zakrystii po podpis od księdza za udział w liturgii.

- Kandydaci są zobowiązani do regularnej spowiedzi (pierwsza z nich na początek czasu formacji do bierzmowania, należy ją odbyć na początku października).