Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Aktualizowane co tydzień!


XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 CZERWCA 2021 R.

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe w naszej parafii odprawiane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. We wtorek, w 22. dzień miesiąca, serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę przeżyjemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego".