Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Aktualizowane co tydzień!


XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 2 SIERPNIA 2020 R.

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Święto Przemienienia Pańskiego jest tradycyjnie dniem odpustu w kościele w Kacicach, Msza św. odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 12:15.

4. W I środę miesiąca Msza św. i modlitwy do naszego patrona św. Józefa o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

6. W czwartek wyrusza 39. Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii i w kancelarii parafialnej możemy zapisywać się na pielgrzymkę duchową. Wszystkich pielgrzymów duchowych zapraszamy na Apele Jasnogórskie, które będziemy odprawiali w naszym kościele od najbliższego czwartku po Mszy św. o godz. 18:00.

7. Polecamy nowy numer "Gościa Niedzielnego".