Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Aktualizowane co tydzień!


TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 STYCZNIA 2021 R.

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W styczniu, w związku z obostrzeniami sanitarnymi, nie odbędzie się spotkanie przed bierzmowaniem. Dla kandydatów, podobnie jak w grudniu, została przygotowana specjalna katecheza, którą należy przeczytać w domu. Jest ona do pobrania w pliku pdf na stronie internetowej naszej parafii.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na bocznym ołtarzu wyłożony jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" i "Małego Gościa Niedzielnego".

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
- śp. Krzysztof Suchta
- śp. Czesław Gajowiecki
Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...