Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Aktualizowane co tydzień!


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościć ks. Adama Pergóła, misjonarza z Zambii. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę przekażemy ks. Adamowi na Jego działalność misyjną.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30 dorośli na różaniec połączony z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne. Przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszami świętymi modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 18:00. 2 listopada natomiast będziemy wspominali Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze święte o godzinie 7:00, 9:00 i 18:00. Msza święta o godz. 18:00 ofiarowana będzie za wszystkich zmarłych naszych parafian, którzy odeszli w przeciągu ostatniego roku.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i w kancelarii parafialnej na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękuję także za ofiarowany obrus maryjny do kaplicy Matki Bożej. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem hojność ofiarodawców.

8. Dziś po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Po spotkaniu będzie możliwość zapisania się na listę kandydatów.

9. W przyszłą niedzielę, 31 października o godz. 18:45 odbędzie się spotkanie dla lektorów naszej Parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na bocznym ołtarzu wyłożony jest nowy numer "Gościa Niedzielnego".