Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne
Aktualizowane co tydzień!


PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 29 LISTOPADA 2020 R.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu "fiat" i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

4. W pierwszą środę grudnia zapraszamy wszystkich czcicieli świętego Józefa na Mszę św. wotywną i wspólne modlitwy za przyczyną naszego Patrona o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

6. W piątek, 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej w czasie każdej Mszy świętej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 8:30, a po niej Msza św.

8. Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu grudniu, po Mszy św. o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

9. Zachęcamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego", do którego został dołączony kalendarz na rok 2021 z postaciami świętych. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne, które kupując wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy "Caritas". Opłatek natomiast możemy nabyć w kruchcie kościoła u Pana Organisty po zakończeniu Mszy świętych.